-136 724,40 CHF Master Plan raport maj

Follow my blog with Bloglovin
Dziś krótkie podsumowanie, jak przedstawia się sytuacja na froncie oraz kilka ciekawostek, które wydarzyły się na przestrzeni ostatniego miesiąca.

-136 724,40 CHF tyle jeszcze zostało mi do spłaty po uiszczeniu raty kredytu w maju.

Raport maj 17

Oprocentowanie wyniosło: 0,6204%. Franki zakupione przy kursie: ok. 3,90 PLN. Ilość rat pozostałych do spłaty: 426/540 (jessszzzzcczzee tyle).

Kwiecień i maj pokazały jak duży wpływ na kursy walut ma polityka. 24 kwietnia zaczęliśmy obserwować umocnienie się złotówki. To efekt I tury wyborów we Francji, gdzie prounijny Emmanuel Macron wyprzedził eurosceptyczną Marine Le Pen. Inwestorzy odetchnęli z ulgą, że to Macron wygra a ich plany inwestycyjne nie są zagrożone. Euro zaczęło rosnąć do dolara, nasza rodzima złotówka zaczęła się umacniać, a my dzięki temu mogliśmy obserwować kurs PLN/CHF kręcący się koło 3,90. Zawsze lepiej się czuję, kiedy na początku jest trójka a nie czwórka (dla jasności jeszcze lepiej czułabym się gdyby była 2, a jak pojawi się jedynka to mojej euforii nie będzie końca 😉 ). Wygrana Emmanuel Macron 7 maja pokazała, jak ważne były to wybory do umocnienia się euro. Relacja 1 CHF do PLN według kursu NBP 8 maja wyniosła 3,87. I dalej maleje. Dziś można kupić 1 franka w kantorze Alior za 3,8543.

Kwestia kredytów fankowych i ich rozwiązania, wiadomo nie od dziś, jest przedmiotem zainteresowania polskich frakcji politycznych, które z kolei liczą, że przyniesie im to głosy poparcia 900 tys. grupy kredytobiorców w CHF. Bardzo zgrabnie to zostało podsumowane w 13 odcinku „Ucho Prezesa”. Nie wymaga to specjalnego komentarza, a dialog „Pani ma kredycik?” jest po prostu uroczy.

A skoro dziś kręcimy się wokół postaci z pierwszych stron gazet, to koniecznie trzeba nadmienić, że 6 kwietnia Martyna Wojciechowska pochwaliła się, że spłaciła swój kredyt frankowy. O czym natychmiast napisały czołowe portale plotkarskie/celebryckie (tu i tu przykłady).

Martyna

Swojego czasu miałam wrażenie, że Martyna jest obecna wszędzie, i że reklamuje wszystko: od dużych marek telekomunikacyjnych po sieć kawiarni. Teraz stało się dla mnie jasne, co przyświecało jej działaniom. I wcale się jej nie dziwię. Z lakonicznego wpisu Martyny Wojciechowskiej wynika, że wzięła kredyt najprawdopodobniej w 2007 roku (mało atrakcyjny moment kursowy) i że spłaciła zobowiązanie po 10 latach oddając do banku prawie dwa razy więcej.  Przyznam, że mam ogromną ochotę porozmawiać z Martyną Wojciechowską i zadać jej parę pytań w związku z tą kwestią: dlaczego zdecydowała się na szybszą spłatę przy kursie dwa razy wyższym, jakie stały za tym motywy, czy ktoś jej to doradził, czy zdała się na własną wiedzę i intuicję, czy negocjowała z bankiem, czy szukała pomocy u prawników, czy miała uzbieraną poduszkę bezpieczeństwa, czy wrzucała do kredytu wszystko co można, czy rozważała inne opcje i dlaczego z nich zrezygnowała, czy spłacając kredyt teraz zastanawiała się, co będzie jeśli za moment kurs CHF pójdzie mocno w dół.

Przeglądając komentarze na FB pod jej dość niewinnym postem (Martyna po prostu podzieliła się radością, że ma już ten problem z głowy) można zobaczyć jak spolaryzowane jest społeczeństwo wobec frankowiczów i nawet gwiazda, która ma wokół siebie rzeszę wiernych fanów nie ustrzegła się słów krytyki.

Celebrytów, którzy mają kredyty w CHF jest więcej. Co tylko dowodzi temu, że zasada egalitaryzmu w tym przypadku została zachowana, a nasze polskie gwiazdy nie mają lepszych i bardziej światłych doradców finansowych, niż przeciętny Kowalski. Ciekawa jestem jaki oni mają pomysł na swój kredyt, czy idą śladami Martyny Wojciechowskiej, czy mają inne rozwiązanie w zanadrzu.

A ten wpis kończę życzeniami dla wszystkich frankowiczów, żeby dołączyli do Martyny i spłacili swoje zobowiązanie szybciej niż później 😊

Reklamy

2 myśli na temat “-136 724,40 CHF Master Plan raport maj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s